Joanna Kowalkowska

Joanna Kowalkowska

Jestem psychologiem – absolwentką jednolitych studiówmagisterskich na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Doświadczenie zdobyłam m.in. współpracując z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania jako wolontariusz – w kompleksowym programie pomocy dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania oraz jako psycholog prowadząc warsztaty dla młodzieży/grona pedagogicznego w ramach kampanii „Tu nie chodzi o jedzenie”. Odbyłam również kilkumiesięczny staż w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu uczestnicząc w diagnozie/terapii dla dzieci z trudnościami rozwojowymi (głównie spektrum autyzmu, FAS).

Do współpracy zapraszam wszystkie osoby, które:
– cierpią na nadwagę/otyłość i pomimo znajomości zasadracjonalnego żywienia/nieudanych próbach odchudzania, nie potrafią sobie z nią poradzić,
– czują, że utraciły kontrolę nad ilością spożywanegojedzenia/zajadają stres, napięcie, problemy,
– doświadczają innych trudności psychicznych, które uniemożliwiają nawiązanie zdrowej relacji ze swoim ciałem oraz jedzeniem.

Obecnie mój rozwój zawodowy koncentruje się wokół żywienia dzieci i młodzieży – neofobia, ARFID, otyłość, objadanie się. Stale uczestniczę w szkoleniach z tego zakresu.

Psychodietetyka jest od zawsze moją pasją. O połączeniuwiedzy z zakresu psychologii i dietetyki oraz pomocy osobom z trudnościami z jedzeniem, myślałam już podczas studiów psychologicznych, kiedy psychodietetykanie była jeszcze popularna.

Prywatnie jestem mamą wspaniałego chłopca, miłośniczkąnatury oraz górskich wędrówek.

Podczas spotkania, w atmosferze życzliwości, empatii izrozumienia podejmiemy wspólne działania, mające na celu poprawę funkcjonowania zarówno psychiki jak i ciała.

Telefon :
884 286 590

Joanna Kowalkowska

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta karmienia, tel. 884 286 590