Kamila Wawrzak

Kamila Wawrzak

Jestem absolwentką 5-letnich studiów magisterskich z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Odbyłam zajęcia praktyczne w wielu przychodniach oraz szpitalach. Od kilku lat współpracuję z różnymi organizacjami pozarządowymi, gdzie udzielam wsparcia dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Obecnie pracuję jako fizjoterapeuta w centrum medycznym we Wrocławiu.

W mojej pracy skupiam się na holistycznym spojrzeniu na dany problem. Indywidualnie dobieram metody pracy w zależności od potrzeb małego pacjenta.

Kładę szczególny nacisk na rzetelną edukację (szczególnie rodziców/opiekunów) oraz na wprowadzanie działań profilaktycznych, aby rehabilitacja była pełna i skuteczna. Zależy mi na budowaniu dobrego kontaktu z dzieckiem podczas terapii, ponieważ uważam to za kluczowe w jej przebiegu. W pracy skupiam się na połączeniu terapii z zabawą, dzięki czemu oprócz efektu terapeutycznego, dziecko może po prostu dobrze się bawić. Wykorzystuję wiedzę m.in. z podstaw z integracji sensorycznej, PNF czy terapii manualnej. Systematycznie poszerzam zakres umiejętnościuczestnicząc w szkoleniach i kursach.

Prywatnie spędzam czas aktywnie – uprawiam trekking górski, jeżdżę na rowerze, a także pasjonuję się terapią zajęciową, szczególnie arteterapią.

W szczególności zajmuję się: gimnastyką korekcyjną, kinezyterapią (terapia poprzez ruch), terapią mięśniowo-powięziową, treningiem medycznym dla młodzieży (trening połączonyrehabilitacją), masażem leczniczym i relaksacyjnym, terapią manualną.

Kamila Wawrzak

Fizjoterapeuta, trener medyczny

Skontaktuj się ze mną